Krzysztof Hołowczyc – Ambasador marki Atlantic

Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich sportowców,  znany jest nie tylko z zamiłowania do sportowej rywalizacji i adrenaliny, ale i z eleganckiego stylu. Hołowczyc to uosobienie prawdziwego mężczyzny sukcesu, dżentelmen i sportowiec w każdym calu dlatego cieszy nas fakt, że jako ambasador marki Atlantic, jest z nami już niemal 10 lat.

Czas Mistrzów

Od 2007 roku Krzysztof Hołowczyc jest oficjalnym ambasadorem marki Atlantic.

Rajdowiec często podkreśla, że jedyną biżuterią, na którą może sobie pozwolić prawdziwy mężczyzna, jest obrączka i dobry zegarek. Dlatego w jego prywatnej kolekcji znajduje się kilka ulubionych czasomierzy Atlantic na różne okazje – od klasycznych modeli, które doskonale dobiera zarówno do eleganckiego, jaki codziennego ubioru – po te sportowe, które towarzyszą mu niezmiennie podczas ekstremalnych przygód. W 2017 roku marka Atlantic będzie obchodziła 10-lecie współpracy z tym znakomitym polskim kierowcą rajdowym i jest to jeden z nielicznych przypadków tak długotrwałej współpracy ambasadorskiej w branży zegarkowej.

Historia z Atlantic w tle

Doświadczenie Hołowczyca przy pracy w ekstremalnych warunkach zostało zestawione ze szwajcarską precyzją i doświadczeniem w dziedzinie projektowania zegarków. W ramach tej współpracy powstał wyjątkowy zegarek, przy którego projektowaniu uczestniczył sam Hołowczyc. Od momentu powstania, Atlantic Worldmaster Diver towarzyszył ambasadorowi podczas najtrudniejszych na świecie Rajdów Dakar. Na co dzień i do garnituru Hołowczyc sięga zwykle po elegancki model Worldmaster 1888 Mechanical. Darzy go szczególnym sentymentem, gdyż klasyczne linie zegarków Atlantic od pokoleń wskazują czas najbliższym członkom rodziny rajdowca.

Na podium z Atlantic

Motoryzacyjna przygoda Krzysztofa Hołowczyca rozpoczęła się już w czasach szkoły podstawowej, kiedy zainteresował się kartingiem. Swój pierwszy rajd Kormoran pokonał w 1984 roku Fiatem 125p. Sezon 1995 okazał się być przełomowym w karierze sportowca. Wraz z Maciejem Wisławskim, w barwach zespołu Stomil Olsztyn – Mobil 1, Hołowczyc zdobył tytuł Mistrza Polski. Uzyskanie przez niego tytułu Mistrza Europy w 1997 roku stało się największym sukcesem polskiego sportu samochodowego od 25 lat. Kolejne starty to same pasma sukcesów, ale okupione ciężką i systematyczną pracą. W 2005 roku Hołowczyc zadebiutował w Rajdzie Dakar, a jego niezawodnym kompanem był niebywale wytrzymały Atlantic Seashark, wraz z którym wjechał na podium i zdobył trzecie miejsce, a w kolejnych latach, podczas sportowych eskapad wspierał go Atlantic Worldmaster Diver. O przeżyciach, które towarzyszyły Hołowczycowi podczas startów w jednym z najtrudniejszych rajdów świata, Ambasador Atlantic opowiedział w książce wydanej w 2012 roku – „Piekło Dakaru”, której wydanie wspierała także marka Atlantic.